Matematyka z programowaniem dla przedszkolaków

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania już od najmłodszych lat?
• Coraz więcej przedszkoli decyduje się na nasze zajęcia ze względu na wzrost zainteresowania rodziców taką formą zajęć dodatkowych
• Programowanie/kodowanie stało się już „trzecim językiem” świata obok języka ojczystego i angielskiego.
• Już dziś wykorzystywane jest we wszystkich dziedzinach życia.
• W niedalekiej przyszłości powstaną zawody, których dziś nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Ale jedno jest pewne – będą one wymagały od naszych dzieci umiejętności programowania.
• Programowane przestaje być już także domeną mężczyzn, dlatego szczególnie troszczymy się o rozwój dziewcząt w tej dziedzinie.
• W niektórych krajach kodowanie jest przedmiotem szkolnym. Także w Polsce programowanie jest już w podstawie programowej od najmłodszych klas.
• Programowanie rozwija umiejętności analityczne, myślenie logiczne i kreatywne.
• Uczy wytrwałości w dążeniu do celu i poszukiwania rozwiązań problemu.
• Jest dziedziną, w której zapotrzebowanie na specjalistów jest ogromne
i ciągle rośnie.

Proponowane zajęcia są połączeniem dwóch uzupełniających się dziedzin matematyki i informatyki. Prowadzone są w formie zabawy, a szczególny nacisk położony jest na naukę samodzielnego myślenia, rozwiązywania napotkanych problemów oraz na sprawność rachunkową.
Zajęcia podzielone są na dwie, powiązane ze sobą, części: pół godziny matematyki oraz pół godziny nauki programowania realizowane poprzez zabawę oraz praktyczne działania.

Każde zajęcia rozpoczynają się od doświadczenia przez dzieci na własnej osobie efektów tego, co zaprogramują lub od poznania jak działają poszczególne elementy aplikacji. Dopiero wtedy przechodzimy do pracy na tabletach.

Najmłodsi uczą się programowania na intuicyjnych, dostosowanym do ich możliwości aplikacjach, nabierają obycia z tabletem, rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, stają się twórcami zamiast odtwórcami.

Czy nauka od przedszkola to nie za wcześnie?
Stanowczo nie!
Większość maluszków w tym wieku bez najmniejszych problemów obsługuje telewizor, komputer, tablet o ile tylko ma do nich swobodny dostęp. Zajęcia prowadzone są jako zabawa, dzieci same decydują o tym jak będzie wyglądał czy co zrobi programowany obiekt. Praca na tablecie jest najmniejszą cześcią całych zajęć-podsumowuje to, czego dziecko nauczyło się wcześniej w ruchu lub na dywanie.

                                                                           

 OFERTA WSPÓŁPRACY DLA PRZEDSZKOLI

Polecamy dwie formy współpracy:

  1. Prowadzimy dla Państwa zajęcia na terenie przedszkola (Pruszków, Piastów, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno i okolice, Warszawa  i okolice). Zapewniamy sprzęt i pomoce do zajęć.
  2. Udostępniamy licencję (cała Polska) na prowadzenie zajęć z programowania dla przedszkolaków. Licencja obejmuje szkolenie dla osób prowadzących zajęcia oraz gotowe scenariusze zajęć.

Zajęcia są bardzo atrakcyjnym elementem oferty programowej każdego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego 500 463 378 lub mailowego: komputrilo@op.pl